İfraz

Sivas Lihkab olarak ifraz işlemlerinde hızlı ve sonuç odaklı çözümler sağlıyoruz. Sahip olunan gayrimenkulün bir bölümünün satılması için gerekli olan ifraz işleminde titiz, sonuç odaklı ve profesyonel destek sunuyoruz.

İfraz İşlemlerinde Hız Titiz Sonuçlar

Sahip olunan gayrimenkulün bir bölümünün satılması işlemi için ifraz sağlanmalıdır. Bu sayede gayrimenkulün tamamını değil, bir kısmını parçalara bölerek satmak mümkün hale gelmektedir. Sivas Lihkab işlemleri arasında ifraz olarak bilinen bu ayırma işleminin herhangi bir mağduriyet yaratmaması için çok titiz ve dikkatli şekilde gerçekleştirilmesine özen gösterilmelidir. Ancak bu işlemlerin yapılması için mutlaka profesyonel destek alınmalıdır.

İfraz işlemlerinin yapılması için de belirli şartlar sağlanmalıdır. Bu şartlar arasında; ifraza söz konusu olan arsada irtifak hakkın, şerh veya rehin bulunmaması gereklidir. Aynı zamanda afet, heyelan, taşkın gibi doğal afet bölgelerinde yer alan gayrimenkule ait olarak da işlem yapılmamaktadır. Aynı şekilde yol cephesi olmayan arsaların da yine ifraz yolu ile parsellere ayrılması olanaklı değildir.

Bu işlemler için hem zaman hem de maddi olanaklar kapsamında tasarruf sağlamak için 5812-501 Lisanslı Harita Kadastro Mühendislik Bürosu tarafından sunulan Sivas Lihkab hizmetlerinden yararlanabilirsiniz. İşlemlerin doğru yapılması, kısa sürede sonuç vermesi ve ilgili belgelerin hızlı şekilde tamamlanarak işlemlerin başlatılması için hizmet alabilirsiniz. Ayırma projesinin oluşturulması, belgelerin takibi ve başvuru yerlerine uygun olarak yapılacak değerlendirmeler açısından iletişime geçerek profesyonel destekten yararlanabilirsiniz.