Cins Değişikliği

Sivas Lihkab hizmetleri çerçevesinde gayrimenkulün yapı durumunun çevrilmesi için cins değişikliği hizmeti sunuluyor. Bu sayede ilgili taşınmazlar hakkında gerekliliğe bağlı olarak tür değişikliği işlemi yapılmaktadır.

Çözüm Odaklı Cins Değişikliği Hizmeti

Gayrimenkul sahibi olanların payları ya da tapuda tek başına sahip bulundukları arsalar için cins değişikliği yaptırmak mümkündür. İstenen belgelerin temin edilmesi sonrasında Sivas Lihkab olarak yapılan başvurular olumlu sonuçlanacaktır. Ancak başvurunun olumlu sonuç vermesi ve gerekli işlemlerin sorunsuz halledilmesi için profesyonel hizmet almak gerekmektedir. Cins değişikliği sayesinde yapıların her türlü özelliği yenilebilmektedir.

Cins değişikliğinin temel amacı gayrimenkullerin arsa, bağ, bahçe, tarla gibi duruma dönüştürülmesinde ilgili kayıtlara alınma işlemidir. Genel olarak arsanın yeni sahibi tarafından satın alma işlemi sonrasında faaliyete geçirilmesi, tarla yapılması ya da imarlı hale çevrilmesi halinde değişiklik gerekecektir. Ender olarak ise uzun süreler boyunca kayıtlı olan gayrimenkulün farklı amaç ile kullanılmak istenecek bireylerce başvuru yapılmaktadır.

Normal durumlarda apartman olan bir yapının yıkılması ve sonrasında arsanın temizlenmesi sonrasında farklı amaçlar için arsayı değerlendirmek mümkündür.

Bu kapsamda 5812-501 Lisanslı Harita Kadastro Mühendislik Bürosu olarak ilgili taşınmazda gerçekleştirilmesi gereken cins değişikliği işlemlerini sağlıyoruz. Böylece yapılı haldeyken yapısız hale çevrilmesi veya tersi olarak yapısız haldeyken yapılı hale çevrilme işlemlerinde doğru sonuçlar elde etmeniz mümkün hale gelmektedir. Hazırlanacak olan ölçümler ve belgeler kapsamında sorun yaşamamak için Sivas Lihkab hizmetlerinden yararlanabilirsiniz.